Обласна школа бібліотечних інновацій для директорів ЦБС області частина №2

Учасники семінару прийняли участь у круглому столі «Бібліотеки в умовах децентралізації», який був організований Буковинським центром виборчих технологій та Мережею центрів європейської інформації України і відбувався за участі начальника управління культури Чернівецької ОДА Віри Китайгородської та в.о. директора ЧОУНБ ім.М.Івасюка Наталії Філяк. Модератором круглого столу був голова «Українського Народного Дому у Чернівцях» Володимир Старик, який привітав всіх присутніх, і зокрема гостей з 8-ми обласних бібліотек України. Аналізував роботу бібліотек ОТГ в перший рік в умовах децентралізації експерт регіонального відділення Асоціації міст України Тарас Халавка. Всі питання правового регулювання бібліотечної справи в умовах децентралізації дуже доступно роз’яснила присутнім кандидат юридичних наук, доцент ЧНУ ім.Ю.Федьковича Ольга Чепель.

Під час обговорення теми круглого столу директор Сторожинецької ЦБС Іванна Лугина поділилась позитивним досвідом співпраці з територіальною громадою Сторожинецької міської ради, в рамках якої підписано договір, де прописано всі послуги, які надає ЦБС бібліотекам громади і відповідне фінансування, яке виділяє рада ОТГ для утримання Сторожинецької ЦБС. Колеги з інших областей говорили про позитивні і негативні моменти децентралізації бібліотек. Однак всі присутні дотримуються думки, що найкращий варіант для бібліотечної галузі – це збереження централізованих бібліотечних систем.

Загалом семінар був дуже корисний у плані отримання корисних та практичних  консультацій та обміну досвідом роботи  бібліотек інших областей.

Директор Сторожинецької районної ЦБС                Іванна Лугина