Засідання салону румунської літератури у бібліотеці села Ропча частина 1

Немає у людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилася, землі, на якій вона зростала, звідки пішло коріння його роду. І куди б не закинула доля людину, вона завжди повертається додому, до рідного порога.

29 травня 2017 року у селі Ропча Сторожинецького району відбулася щира, емоційна і дуже гарна подія – на свою «малу Батьківщину» приїздив письменник, педагог, нині пенсіонер м.Сучава (Румунія) – Емануїл Рей. Організатором зустрічі були «Бібліотека Буковини ім.І.Сбієру»(Сучава) в особі її директора п.Габріеля Карабуша та Сторожинецька районна централізована бібліотечна система (директор Іванна Лугина). Такі зустрічі відбуваються в рамках виїзного салону румунської літератури, заснованого Чернівецькою обласною універсальною науковою бібліотекою ім.М.Івасюка і Повітовою бібліотекою Буковини ім.І.Сбієру, про що наголосили у своєму вітальному слові п.Г.Карабуш та заступник директора ЧОУНБ ім.М.Івасюка Марія Довгань.

Модератором заходу була вчитель румунської мови і літератури Ропчанського НВК Семілія Влад, а школярі НВК ознайомили з життям і творчістю Е.Рея численних присутніх, серед яких були: директори Герцаївської та Глибоцької ЦБС Олена Мігай та Ольга Ковальчук, бібліотекарі Сторожинецької ЦБС та сусідніх сіл Глибоцької ЦБС, вчителі та вихователі Ропчанського НВК, школярі, місцеві мешканці, кореспонденти районної газети.