Засідання салону румунської літератури у бібліотеці села Ропча частина 2

До бібліотеки с.Ропча на зустріч із своїм односельцем прийшли голова села Ілля Олар, який щиро привітав делегацію з Румунії;  священнослужитель отець Костянтин Шубран, завдяки якому і стало можливим повернення імені Е.Рея у списки жителів с.Ропча, і, до речі, у залі пролунала гарна пропозиція – присвоїти ім’я «почесного жителя с.Ропча» Емануїлу Рею.

Емоційними і дуже хвилюючими були слова п.Емануїла Рея, який визнав, що на рідній землі і квіти яскравіші, і трава зеленіша, і зірки ближче…Також презентував свою останню книгу «Вибрані твори», яку щедро дарував своїм односельцям.

Своїми враженнями від таких зустрічей поділилась письменниця і журналістка Сучавської газети «Край новий» Дойна Черніка. Крім того вона подарувала для бібліотеки с.Ропча підбірку нової румунської літератури.

Слова подяки пролунали з вуст архіваріуса, також уродженця с.Ропча Драгоша Олара, у співавторстві з яким вийшла книга Е.Рея про історію рідного села. Вітання на рідній землі лунали від заступника директора Ропчанського НВК Георгіни Цопи, письменниці, публіциста, члена національної спілки журналістів Елеонори Скіпор, кореспондента районної газети «Меляг натал» Флорії Костинян, друга дитинства Трояна Зайбеля, працівників культури – директора будинку культури Сільвії Даскалюк, завідувача бібліотеки Георгіни Гриженко.

Для учасників зустрічі була проведена екскурсія до етнографічного музею побуту, який знаходиться у приміщенні будинку культури.

Директор Сторожинецької районної ЦБС                       Іванна Лугина