На завершення Тижня вишиванки на Сторожинеччині

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. Вишиванка настільки сильно увійшла до життя української людини, що в нашій країні влаштовуєтеся навіть спеціальне свято – день вишиванки. Саме тому з 18 по 24 травня тривав тиждень вишиванки, під час якого громадяни нашого міста щодня ходили у вишитому одязі на роботу, студенти та діти – в навчальних закладах, дитячих садочках. На заключення тижня вишиванки всі знову зібралися  разом, одягнуті у національні українські сорочки, у Будинку національних культур, щоб підвести підсумки свята.

До святкування долучилися і працівники бібліотек району. А саме:

-       організовані книжкові виставки,

-       проведено майстер-класи з вишивки,

-       проведено уроки народознавства у бібліотеках-філіях районної бібліотечної системи,

-       у кожній бібліотеці були представлені роботи місцевих майстринь-вишивальниць.

Зокрема Подякою за активну участь у заходах тижня вишиванки та у зв’язку із проведенням у Сторожинецькому районі свята “Вишиванка Підгір’я” відзначено колектив Сторожинецької районної ЦБС (директор Лугина І.), завідувача бібліотеки с.Банилів-Підгірний Стратейчук В., бібліотекаря райбібліотеки Сандуляк Т..

З історії свята: Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.