Зустріч з братами Капрановими

25 травня у Сторожинці відбулася неординарна подія: до міста завітали відомі українські письменники, видавці, публіцисти, громадські діячі Віталій та Дмитро Капранови. У центрі естетичного виховання ‘’Юність Підгір’я’’, де відбувалася зустріч, зібралися численні шанувальники пера братів Капранових – очільники районної та місцевої влади, школярі місцевих навчальних закладів, працівники бібліотек району та клубних закладів та інші поціновувачі їхньої творчості.

Під час розмови з присутніми у залі брати Капранови презентували свої творчі здобутки, зокрема останній роман ‘’Забудь-річка’’, ‘‘Щоденник моєї секретарки’’, ‘’Я like Україну’’, ‘’Мальована історія Незалежності України’’, ‘’Веселих свят’’, ‘’Кобзар 2000’’. Презентувавши свою творчу діяльність, автори розповіли про дослідження історичних фактів, які висвітлювалися в тій чи іншій книзі, та про роботу в тандемі над створенням своїх шедеврів. Детально зупинилися на презентації книги ‘’Забудь-річка’’: мова йшла про роботу над мемуарами червоноармійців, над архівними документами та напрацюваннями місцевих краєзнавців. Слухачі дізналися про ідею написання роману, в основу якого лягла жива історія їхніх родин.

У своїй розмові брати Капранови зауважили, що бібліотеки є осередками збереження культури народу, виховують культуру всередині кожного з нас і навчають розділяти добро і зло, тобто там, де є добро, там немає війни. У світлі сьогоднішніх подій, зокрема впровадження реформи децентралізації, потрібно правильно розуміти процес оптимізації, який передбачає не скорочення бібліотек, а перерозподіл функцій та їхнє осучаснення.

Ця  півторагодинна зустріч пройшла як одна мить, адже письменники настільки вміло володіють аудиторією, що заповнили собою кожен куточок залу і своєю щирістю і простотою проникли у душу кожного з нас.

По завершенні зустрічі у багатьох присутніх виникло бажання прочитати презентовані книги і, оскільки авторами було запропоновано придбати за символічну плату їхні книги з автографом, до сцени швидко вишикувалася черга бажаючих ближче познайомитись з письменниками та придбати книги. Мимоволі спілкування продовжилося ще на деякий час, адже у кожного з нас залишилися певні враження, які хотілося висловити, виникали певні запитання, на які хотілося отримати відповіді.