В селі Банилів – Підгірний Під гаслом «1939-1945. Пам’ятаємо! » під таким гаслом проведено заходи, присвячені Дню пам’яті та примирення, Дню Перемоги над нацизмом в Європі та дню Матері.

Для учнів 2 класів були проведені уроки пам’яті «Тих днів не змовкне слава» та бібліотечна година «Вони йшли на смерть за Батьківщину», на яких висвітлили події Другої світової війни та бойовий шлях, що пройшов український народ за роки війни.    Урок пам’яті «Тих днів не змовкне слава» був підготовлений та проведений бібліотекарами села спільно з вчителем початкових класів Абрамчук Аллою Сільвестрівною. Метою якого було виховувати у дітей почуття патріотизму; поважне відношення до історичної пам’яті свого народу; моральну культуру , розвивати здатність відчувати, співпереживати, вміння слухати оточуючих.

Під час свята ведучі Нагорська Оксана Володимирівна та Абрамчук Алла Сільвестрівна розповідали про важкі часи війни, незабутній подвиг солдат, які ціною свого життя врятували світ від фашизму, про нелегке життя в тилу. Пам’ять загиблих героїв, які віддали своє життя за Батьківщину, всі вшанували хвилиною мов чання. Горіла свіча пам”яті, а діти з повагою і захопленням читали вірші. На грудях всіх присутніх червоніли маки – символи примирення та пам’яті про війну.  Кожен розумів – вшанувати полеглих, подякувати живим, підтримати їх та їхні родини є наш обов’язок.

Війна принесла багато горя. Напевно, у кожній родині втратили дорогих людей, у багатьох з них навіть немає могили… Молоді хлопці та дівчата гинули в страшних боях, не скуштувавши як слід життя. А з війни поверталися каліки, не тільки з ранами на тілі, але й з болем у душі. Та війна відкривала в людях і багато хорошого. Усі намагалися допомогти один одному в складних обставинах. Заради того, щоб звільнити рідну землю від загарбників, люди йшли на подвиги, жертвуючи своїм життям.

Бібліотекарами Коваль Тетяною Павлівною та Стратейчук Вірою Омелянівною був проведений бібліографічний огляд літератури «Тих днів не змовкне слава» , під час якого вони познайомили учнів з книгами, які через стільки років відкривають для нащадків сторінки подій тієї страшної війни і нашої Перемоги. Також було зазначено , війні! Нехай буде Мир! Любімо одне одного!