26 квітня – День Чорнобильської трагедії – для українців особливо трагічна дата.

26 квітня  - День Чорнобильської трагедії - для українців особливо трагічна дата. Цього року виповнюється 31 років від дня Чорнобильської катастрофи, яка стала найбільшою за всю історію ядерної енергетики у світі.Радіацією забруднено понад 54 тис. кв. км території, постраждало понад 3,4 млн людей, з яких 1,5 млн — діти. Смертоносна пляма накрила понад 1000 українських міст і сіл, а на карті України з’явилась 30-кілометрова «зонавідчуження». Для ліквідації наслідків катастрофи було мобілізовано понад 600 тисяч осіб. Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків.

Чорнобильська катастрофа завдяки самопожертві ліквідаторів аварії стала символом жертовності в ім’я Батьківщини, в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації. Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх людей, які виявили жертовність, високий патріотизм і ціною власного життя й здоров’я зупинили ядерну катастрофу.

26 квітня традиційно уся громадськість згадує ті страшні часи, коли тисячі людей були кинуті на фронт зі стихією. В цей день клуб та бібліотека с. Ясени приєднались до згадки страшної події та провели мітинг – реквієм під назвою «Чорнобиль біль і скорбота України».

Були запрошенні ліквідатори ЧАЕС нашого села, а саме: Гаврилюк В.П., Лунгул Я.Ф., Подольський М.С. та Крушніцький В.М. Перед ними виступили учні школи під керівництвом зав.клубу Гаврилюк М.Г. Була створена виставка «Чорнобиль немає минулого».

Виступили: бібліотекар Кобилянська В.О.

Зав. Клубу с.Ясени  Гаврилюк

Учасник  ЧАЕС Крушніцький В.М.

Це день, коли вчені, пожежники, військові, громадяни працювали пліч о пліч задля майбутнього своїх сімей та наступних поколінь. Багато хто з них поліг на місці трагедії, ще більше – у лікарнях, відчуваючи вплив наслідків радіоактивного опромінення. Минуло вже 31 років, але й на сьогодні це найстрашніша радіаційна аварія в історії людства, яка зачепила долі людей. Вона показала і силу, і безсилість людського інтелекту.

Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною.
Ніхто не забутий, Ніщо не забуто!