Презентація книги «Моменти вічності»

20 жовтня, у бібліотеці – філії №15 с. Верхні Петрівці відбулося чергове засідання «Літературного салону румунської літератури», в рамках якого відбулась презентація книги Мірчі Андрієшану  «Моменти вічності». Книга вийшла з друку 2016 року у м.Сучава  за сприяння директора повітової бібліотеки Буковини ім. І.Сбієру (м. Сучава) Габріеля Карабуша. Він розповів учасникам зустрічі про історію знайомства з автором книги, про основні теми поезій, включених до збірки.  Книга поезій видана двома мовами – румунською і італійською і пронизана ностальгічними нотами за краєм, де знаходиться коріння роду письменника.

Традиційно на засідання «Літературного салону румунської літератури» приїхали заступник директора з наукової роботи Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.Івасюка Марія Михайлівна Довгань та директор Герцаївської централізованої бібліотечної системи Олена Віорелівна Мігай.

Присутніх щиро вітали: голова села Верхні Петрівці Волар Ю.І., місцевий фольклорист і публіцист Драгош Токіца, вчитель української мови і літератури  Верхньопетрівецької ЗОШ №2 Нікіфореску Марія Матвіївна, краєзнавець, фольклорист, член спілки журналістів України Елеонора Тодорівна Скіпор, бібліотечні працівники Сторожинеччини та Глибоччини, а також члени родини Мірчі Андрієшану, які проживають сьогодні у с.Верхні Петрівці. На прохання п. Мірчі Андрієшану, який проживає нині у Канаді, але не забуває рідної сторони, рідний край, де народився і зростав до 12-річного віку, і завдяки родині Грабюк і Моцак, які були на зустрічі і є племінниками М.Андрієшану вдалося сфотографувати пам’ятні для автора місця у селі Верхні Петрівці (місце, де знаходився будинок, в якому народився автор книги, храм, в якому охрестили його, школу, в якій навчався і могила, де захоронені батьки). Габріель Карабуш одразу зобов’язався електронною поштою передати зміст зустрічі і пам’ятні фотографії нашому співвітчизнику, за що ми йому безмежно вдячні.

Під час зустрічі аматори художньої самодіяльності села дарували присутнім приємні хвилини насолоди музикою та місцевим фольклором.

На завершення директор повітової бібліотеки Буковини подарував членам родини і бібліотечним працівникам презентовану книгу Мірчі Андрієшану «Моменти вічності».

Директор Сторожинецької  районної централізованої бібліотечної системи                    Іванна Лугина