Бібліотеки і національне розмаїття Сторожинецького краю

Одним із пріоритетних напрямків роботи бібліотек Сторожинецької районної ЦБС є забезпечення виконання положень Конституції України стосовно сприяння державою розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України. Тому, відгукуючись на події сьогодення та враховуючи унікальність нашого багатонаціонального району, бібліотеки району провели виїзний та он-лайн семінар на тему «Бібліотеки та національне розмаїття краю». Розпочали свою роботу в районній бібліотеці, де отримали онлайн-консультації фахівців Чернівецької обласної універсальної національної бібліотеки ім.М.Івасюка через Скайп-зв’язок та методичні поради працівників організаційно-методичного відділу районної бібліотеки з питань задоволення читацьких потреб національно-культурних меншин, населення яких проживають в нашому краї, питання законодавчої та правової підтримки ініціативної діяльності бібліотек по відродженню національної культури та мови, обговорювалися проблеми формування бібліотечних фондів на національних мовах та особливості діяльності бібліотек в багатонаціональних населених пунктах району, також актуальним було питання бібліотечного обслуговування читачів-дітей, що виховуються в сім’ях національних меншин. Друга частина семінару містила практичну роботу і відбувалось все у творчих лабораторіях бібліотек сіл Нижні Петрівці-центр та Нижні Петрівці – Аршиця. Бібліотекарі даних філій підготували літературно-мистецьку палітру творчих особистостей с.Нові Петрівці за участю вченого-мовознавця Попеску Іліє Васильовича, етнографа та самодіяльного поета Змошу Валерія Георгійовича, бібліотекара та Заслуженого працівника культури України та Польщі Маліцької Марії Бенедиктівни, учасників румунського фольклорного колективу «Мугурел» та польського фольклорного колективу «В’янечек». Для учасників заходу була оформлена книжкова експозиція «Вічне суцвіття єднання» та всі гості взяли участь у флеш-мобі “Ми різні, але ми разом”. Масовий захід супроводжувався українською, румунською та польською мовами. Також учасники семінару відвідали місцевий костел та завітали з екскурсіями до сусідніх колег-бібліотекарів із сільських бібліотек-філій сіл Верхні Петрівці та Ропча.